WEIDER HISTORIE ZNAČKY

Výrobce Weider je zárukou nejvyšší kvality a nejpřísnějších norem!

Od roku 1936 je značka Weider synonymem zdraví a fitness po celém světě!

WEIDER – Jedna z nejuznávanějších značek v oboru sportovní výživy. Značka WEIDER je spojená s osobou Joe Weidera, který zasvětil celý svůj život propagaci posilovacího tréninku a s tím spojeného životního stylu.


Příběh WEIDER začíná v roce 1936, kdy tehdy jen 16-ti letý Joe, okouzlen „železnou hrou“ začíná vydávat časopis Your Physique. Brzy se k němu přidává bratr Ben a společně vybudují impérium zahrnujíce vydavatelství (MUSCLE&FITNESS, FLEX), výrobu doplňků výživy (centrála v Salt Lake City) a posilovací techniky (Wedierovi byly spoluvlastníkem největší firmy na fitness nářadí – ICON Health an Fitness).

V roce 1946 zakládá Joe Weider spolu s bratrem Benem IFBB, mezinárodní federaci bodybuildingu, která je dodnes nejrespektovanější organizací kulturistiky!

V roce 1965 se poprvé koná soutěž Mr. Olympia. Značka WEIDER se spolu s novým trendem kultem těla šíří z amerického kontinentu do celého světa.

Začátkem 90. let byl WEIDER Nutrition International světovou špičkou, v silné konkurenci však na americkém kontinentě tuto pozici postupně ztrácí.

V roce 2001 kupuje WEIDER německou firmu HALEKO (vlastnící značky Multipower, Multabene, Venice Beach) a vzniká WEIDER Germany. Spojení dynamiky a kontaktů do té doby evropské jedničky Multipower s tradicí značky WEIDER přináší ovoce.

WEIDER Germany je v současnosti lídrem na německém trhu s doplňky výživy a evropskou špičkou, která se úspěšně prosazuje i mimo Evropu. V Německu se vybrané doplňky výživy vyrábějí z prvotřídních surovin a pod ochrannými známkami jako je CREAPURE, CARNIPURE, KREA-GENIC a další…

Produkty WEIDER Germany jsou uznávány z hlediska čistoty a za celou dobu své existence neexistuje jediný případ, kdy by byl spojován s dopingovými aférami nebo nedostatečnou kontrolou výsledných produktů. Díky vysoké účinnosti mají stále vyšší oblíbenost u vrcholových, resp. profesionálních sportovců.

Nezáleží na tom, jestli jste profesionální nebo rekreační sportovec, zdraví je na prvním místě!